Güzel Ülkem Türkiye

Güzel ülkem Türkiye’mden satır başları derlersek ne çıkar ortaya diye kendimize sorduk ve ilk derlediklerimiz bunlar, sizin için:

Dershaneler konusunda herkesin malumu dershanelerle hükümet arasında büyük bir savaş var. Ne olacağı, ne biteceği belli değil. Görünüşe göre sayın başbakan dershaneler konusunda kararlı. Kapatmak istiyor ve dershaneler tarafı özellikle malum taraf hem öğrencileriyle, hem gazeteleriyle, hem gazetecileriyle hem de televizyonları ile direnmeye devam ediyor. Ne diyelim “Diren Dershaneler”, “Diren Hükümet”

********************************************

Gün geçmiyor ki hükümet milletvekillerinden herhangi birisi sayın başbakandan farklı bir görüş ortaya atmasın. Sayın başbakan ne diyorsa sayın milletvekilleri, sayın başbakanın söylediklerinden başka bir şey söylüyor. Hatta bu durumda listesi kabarık olanlar var. İhraç istemiyle partinin disiplin kuruluna sevk edilen Kütahya milletvekili İdris Bal, listesi kabarık olanlardan. Sayın Bal, terör konusunda ve terör sorununun çözümü konusunda, Gezi olaylarında, Gezi olaylarında tayini çıkan cami imamı ve müezzini konusunda ve en son patlak veren dershaneler konusunda partisinden farklı konuşuyor.

Adana valisinin o “çirkin” olayından sonra partinin Adana milletvekili iç işleri bakanına onunla ilgili bir mektup yazmıştı ve bu mektup haber sitelerinde yayımlanmıştı. Sayın milletvekili, bu vali  hakkında çeşitli iddialar ortaya atmıştı. En önemlisi de gittiği her yere bir adamı götürdüğü ve her ihaleyi o adama verdiğini söylemişti. Ama sayın başbakan yine “Valimi yedirtmem!” dedi.

Tabi ki en büyük ayrılık partinin ağır toplarından 40 yıllık özgül ağırlığı olan abiye ait. Bunu da değerli köşedaşımın izniyle günün denklemi yazısıyla ifade edelim yeter.

11

************************************************************

Seçimlere yakın bu haberlere bayılıyorum: Seçimlere yakın neredeyse haftada bir çok büyük yer altı kaynakları buluyoruz. Bu haftada Afşin’le Elbistan arasında  tam 1 milyar ton rezerve sahip bakır madeni bulmuşuz. Ayrıca çinko ve kurşun da varmış orada. Bakalım haftaya ne bulacağız çok merak ediyorum. Ne güzel, yakın gelecek de çok zengin olacağız. Hadi hayırlısı…

 

 

Belki bunları da beğenirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>